Login

 

cfa-elstarongers@xtec.cat
  93 799 46 04
El dia 4 de març es va fer la  1a Trobada d’Educació de Persones Adultes, una jornada organitzada per l’Institut de Ciències de l’Educació (ICE) de la Universitat Autònoma de Barcelona (Cerdanyola del Vallès).
 
 
 
La jornada tenia com a objectius la creació d’un grup de treball estable per treballar en xarxa i organitzar futures trobades d’educació d’adults, així com mostrar diferents experiències que s’estan portant a terme actualment.
 
La trobada va començar amb una conferència d’en Joan Subirats.
 
Després de la conferència van arribar les cinc presentacions. Una d’elles va ser la del material que ha elaborat en Francesc Iglesias, mestre de la nostra escola, per treballar l’alfabetització en català.
 
Finalment,  a la tarda, va iniciar-se el tram final de la trobada: el debat obert sobre les problemàtiques que té avui dia l’educació d’adults i les perspectives de futur. Va ser un debat enriquidor i plural que obre la porta a futures trobades. Debatre i compartir són elements de canvi imprescindibles per al futur de l’educació d’adults.
 
Va ser una gran alegria i un gran orgull que la nostra escola pogués presentar aquesta experiència.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter